اعلام حریق زیتکس

اعلام حریق زیتکس متشکل از چند دستگاه می باشد که با یکدیگر کار می کنند و برای کاهش تلفات جانی و خسارت های ناشی از حریق به کار می رود که در صورت وجود آتش، دود، منوکسید کربن و یا سایر شرایط به وجود آمده آن ها را تشخیص می دهد و از طریق تجهیزات بصری، صوتی و... به افراد هشدار می دهند.

کاربردهای اعلام حریق زیتکس

تجهیزات اعلام حریق زیتکس با کسب گواهی‌نامه‌های بین‌المللی مثل ISO9001 و ISO 2008 از توف نورد آلمان و مرکز تائید صلاحیت ایران NACI در سال 1391 و همینطور دریافت گواهی نامه های معتبر دیگر از هلند، ایتالیا و انگلستان، مهر تاییدی بر کیفیت بالای اعلام حریق زیتکس است که همیشه مورد استقبال کارشناسان فنی و مورد اعتماد مصرف کنندگان بوده‌ است. اعلام حریق زیتکس را میتوانید در انواع ساختمان های مسکونی یا تجاری، مکان های تفریحی، موزه ها و... نصب کرده و از آن استفاده کنید.

معرفی محصولات اعلام حریق زیتکس

محصولات اعلام حریق زیتکس یکی از بهترین تولیدات در گروه خود می باشد. سیستم های اعلام حریق زیتکس از سه قسمت اصلی که عبارتند از: دتکتورها، مرکز کنترل و آژیرها تشکیل می شوند که در ادامه به صورت مختصر به آن ها می پردازیم:
مرکز کنترل: از مرکز کنترل ها برای دریافت اطلاعات و پردازش استفاده می شود. مرکز کنترل متعارف که برای سیستم اعلام حریق متعارف Conventional به کار می رود، قادر به تشخیص حریق بر اساس داده های دریافتی است.
دتکتورها: کار دتکتورها یا همان آشکارسازها دریافت اطلاعات برای تشخیص حریق، حرارت، گاز یا... بر اساس برنامه هایی که در آن ها تعریف شده اند، می باشد که انواع مختلفی دارند مثل: دتکتور دود، دتکتور حرارت و مولتی دتکتور.
آژیرها: آژیرها وظیفه هشدار دهنده را در سیستم اعلام حریق به عهده دارند. زمانی که سیگنال حریق از طریق حسگرها به کنترل پنل ارسال می شود، وظیفه کنترل پنل این است که به هشدار دهنده دستور وقوع حریق را ارسال کند و صدای و نور در محیط تحت پوشش پخش می‌شود. این شرکت برای اینکه ناشنوا و یا افرادی که در مکان پر سرو صدا هستند هم از وقوع حادثه با خبر شوند آژیرهای را به گونه ای طراحی کرده علاوه بر تولید صدا با تولید نور نیز حریق را اعلام می‌کنند.
اعلام حریق زیتکس مقاوم در برابر ضربه، لرزش و حریق بوده و بر روی کلیه محصولات راهنمای نصب قرار داده است که مورد استقبال کارشناسان و کاربران قرار گرفته است.
در بعضی شرایط نیز از شاستی اعلام حریق زیتکس استفاده می شود که کار این شاستی ها اعلام حریق به صورت دستی می باشد، یعنی اگر فردی حریق را مشاهده کرد قسمت سفید رنگی روی شاستی ها وجود دارد که با فشار دادن آن به سمت داخل وقوع حریق را به افرادی که در آن مکان قرار دارند و یا اپراتور اعلام حریق اطلاع می‌دهد. اکثر شرکت ها رنگ شاسی ها را قرمز در نظر می گیرند زیرا به راحتی قابل مشاهده باشد. برای اطلاعات از لیست قیمت اعلام حریق زیتکس می توانید با کارشناسان آتش پاد پارسیان در تماس باشید.