کپسول آتش نشانی سام

یکی از مهم ترین وسایل ایمنی که باید در تمام ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری وجود داشته باشد کپسول آتش نشانی می باشد. این کپسول ها انواع مختلفی دارند که یکی از آن ها کپسول آتش نشانی سام است.
کپسول آتش نشانی سام چه نوع کپسولی است؟
این کپسول ها نوعی دستگاه برای خاموش کردن آتش هستند که به راحتی قابل حمل بوده و از موادی مانند آب، پودر، گاز دی اکسید کربن و بیوورسال تشکیل شده است. زمانی که مکانی آتش بگیرد در صورتی که قبلاً آموزش های لازم را دیده باشید خیلی راحت می توانید با این کپسول همان ابتدا آتش را خاموش کنید تا گسترش پیدا نکند. زمانی که شما بالای کپسول آتش نشانی سام را به درستی فشار دهید، آب و مواد خفه کننده داخل آن مانند دی اکسید کربن با فشار زیاد خارج شده و آتش را خاموش می کند.

ویژگی های کپسول آتش نشانی سام

وزن کپسول های آتش نشانی سام با هم متفاوت بوده و از یک الی 12 لیتر متغیر است. بسته به مکان مورد استفاده کپسول باید اندازه مورد نیازتان را تهیه کنید. این کپسول ها به راحتی قابل حمل هستند و اگر نتوان آن ها را در مکان هایی مانند کارخانه های بزرگ با دست حمل کرد، زیر آن ها چرخ هایی قرار می گیرد که بتوان آن را حرکت داد. اندازه این کپسول ها در توان آن ها برای خاموش کردن یک حجم مشخص از آتش تاثیر دارد. مسلما هرچه اندازه کپسول بزرگ تر باشد آتش بیشتری را خاموش می کند. این کپسول ها را باید هر چند وقت یک بار طبق دستور کارخانه برای شارژ مجدد و بررسی گاز درون آن به کارخانه سازنده ارجاع دهید تا همیشه در مکان مورد نظر آماده باشد.

ویژگی های کپسول آتش نشانی سام

انواع کپسول های آتش نشانی سام از نظر مواد تشکیل دهنده

موادی که در یک محیط امکان آتش گرفتن را دارند در محتوای کپسول ها تاثیر می گذارند. به همین دلیل کپسول ها از نظر محتوایی دارای شکل های زیر می باشند:

  • کپسول های با محتوای آب
  • کپسول های پودری
  • کپسول های گازی
  • کپسول های با محتوای کف
  • کپسول های با محتوای مواد هالوژنه
  • کپسول های با مواد شیمیایی مرطوب
  • کپسول های پتو آتش
  • کپسول های دی اکسید کربن

انواع کپسول آتش نشانی سام

توان خاموش کنندگی مواد داخل کپسول سام

معمولا ترکیبات سدیمی قدرت خاموش کنندگی قوی تری دارند. از جمله این ترکیبات می توان به بی کربنات سدیم اشاره کرد. اما در کپسول های آتش نشانی سام به دلیل امکان جذب رطوبت توسط این مواد و کلوخه ای شدن که باعث می شود در وقت مورد نیاز به درستی عمل نکند زیاد استفاده نمی شود. معمولا در این کپسول ها از موادی مانند فسفات آمونیوم و سولفات استفاده می کنند تا احتمال کلوخه شدن کمتر شود.
استفاده درست و به موقع از کپسول آتش نشانی سام از آتش سوزی های بزرگ تر و خسارت های جانی و مالی جلوگیری می کند. نکته مهم این است که حتماً قبل از این که اتفاقی بیفتد تمامی افراد ساکن یا شاغل در محل طرز استفاده از کپسول را بدانند. همچنین حتی در صورت عدم آتش سوزی هر چند وقت یک بار کپسول باید چک شود. برای اطلاع و مشاهده لیست قیمت کپسول آتش نشانی می توانید با کارشناسان آتش پاد پارسیان تماس حاصل فرمایید.

ردیفکپسول آتش نشانی سامقیمت (تومان)
1 کپسول آتش نشانی پودر و گاز سام 1 کیلویی 250000
2 کپسول آتش نشانی پودر و گاز سام 1 کیلویی استیل 380000
3 کپسول آتش نشانی پودر و گاز سام 1 کیلویی بیوورسال 350000
3 کپسول آتش نشانی پودر و گاز سام 1 کیلویی بنفش 300000
4 کپسول آتش نشانی پودر و گاز سام 4 کیلویی با آتش پاد تماس بگیرید
5 کپسول آتش نشانی پودر و گاز سام 6 کیلویی 1450000
6 کپسول آتش نشانی پودر و گاز سام 12 کیلویی با آتش پاد تماس بگیرید
12 کپسول آتش نشانی سام 50 لیتری بایوفوم 2600000
سوالات متداول کپسول آتش نشانی سام
حجم کپسول آتش نشانی سام چقدر است؟
وزن کپسول های آتش نشانی سام با هم متفاوت بوده و از یک الی 12 لیتر متغیر است.
مزیت کپسول‌های آتش نشانی سام نسبت به سایر کپسول‌ها چیست؟
در کپسول های آتش نشانی سام به دلیل امکان جذب رطوبت توسط این مواد و کلوخه ای شدن که باعث می شود در وقت مورد نیاز به درستی عمل نکند زیاد استفاده نمی‌شود.